Департамент

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура департаменту

Закрити Колегія департаменту

Закрити Нормативно-правові акти

Закрити Галузеві програми

Закрити Туризм

Закрити Обласні премії для працівників галузі

Закрити Звернення громадян

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Про очищення влади

Закрити Оголошення про проведення конкурсу

Закрити Адміністративні послуги

Закрити Доступність до закладів культури

Закрити Основні показники роботи закладів культури

Закрити Фінанси 2017

Закрити Фінанси 2018

Закрити Фінанси 2019

Закрити Фінанси 2020


Установи, заклади та
організації області

Закрити Культурно-мистецькі проекти

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області

Закрити Творчі колективи області


Календар


Лічильник

   всього

   зараз на сайтіkoda.gif

ban_gar_lin.gif

ban_UGL.gif

eko.jpg

 

 

vr.gif

president.gif

kmu.gif

mincult.gif

 

 

ban_ounb.jpg

ban_filar.gif

ban_gay.gif

ban_ocnt.gif

ban_kuk.png

ban_boy.jpg

ban_kray_muz.gif

ban_olkult.gif

hud_muz_ban.jpg

muz_uc_ban.jpg

 kir.gif

kir.gif


Творчі колективи області - Професійні колективи

 ТВОРЧІ   КОЛЕКТИВИ
Кіровоградської обласної філармонії
 
 

Академічний театр музики, пісні і танцю "Зоряни"

         Художній керівник та солістка - ЧЕРВІНСЬКА Антоніна Миколаївна, народна артистка України, кавалер Ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня, кавалер Ордена Святого Володимира.

         Головний диригент – ТІТІШЕВ Сергій Анатолійович.

         Балетмейстер – МАЯРАШ Геннадій Борисович.

Кількісний склад :    солістка – 1,

артистів оркестру – 9,

артистів балету – 19,

репетитор з балету – 2,

звукорежисер – 1,

концертмейстер – 1,

завідувач костюмерної – 1.

           Колектив  "Зоряни" створений у 1984 році .З 1988  до 1997 року його очолював народний артист України, патріарх вітчизняної хореографії Кривохижа Анатолій Михайлович. Головне завдання колективу – відродити гармонію трьох складових: музики, пісні і танцю. Центром, навколо якого обертаються творчі надбання колективу – є пісня, яку несе через усе своє життя солістка ансамблю, народна артистка України Антоніна Червінська. Антоніна Миколаївна - невтомний пропагандист української народної пісні, яка у її виконанні набуває нових неповторних барв. Червінська А.М. глибоко вивчає фольклор, звичаї та обряди Кіровоградщини, збирає давні пісні степового краю. Всі творчі звіти майстрів мистецтв та художніх колективів Кіровоградщини різних років представлені її талановитим співом.

         Творче обличчя "Зорян" – це ліричні, патріотичні, жартівливі народні та сучасні пісні, сумні і запальні оркестрові мелодії, яскраві танці та музично-хореографічні композиції.

         Високою професійністю та блискучим виконанням відзначаються музиканти оркестру. На міжнародному фестивалі "Дунайська весна" вони були удостоєні високого звання "Віртуози України".

         Невід’ємною складовою успіху "Зорян" є балетна група під керівництвом балетмейстера Маяраша Г.Б. "Злагодженість і віртуозність танцюристів, акробатичні трюки поряд з елегантністю, витонченістю" – так був оцінений виступ "Зорян" під час гастролей і Франції. "Зоряни" з успіхом гастролювали в Німеччині, Голландії, Франції, Польщі, Словаччині, Угорщині. Лише в 2005 році колектив брав участь: у 51 міжнародному фестивалі українців-русинів у Словаччині, був запрошений на святкування Днів української культури в республіці Молдова, побував на фольклорному фестивалі пісні, музики і танцю у місті Мартігу (Франція), гастролював у польських містах: Єлена Гура, Кудова і Легніца. В квітні 2007 року колектив взяв участь у 25 –му художньому фестивалі дружби "Апрельская весна" в Корейській народно-демократичній республіці, де отримав: ГРАН-ПРІ фестивалю, Золотий приз та премію за постановку танцю "Гопак", Срібним призом нагороджено солістку театру "Зоряни" народну артистку України   Червінську А.М., Срібним призом нагороджено оркестр театру "Зоряни", два Срібних призи за постановки хореографічної композиції "Трясунка" та "Танцю бессарабських циган".

         За високу професійну майстерність, активну діяльність по пропаганді українського музичного, пісенного та хореографічного мистецтва колектив удостоєний високого звання Академічний.

                  

        Камерний оркестр "Концертіно"

         Художній керівник – ХІЛОБОКОВА Наталія Юріївна.

         Директор колективу – УЛЮШЕВА Інеса Володимирівна.

         Кількісний склад - артистів оркестру – 19.

        Камерний оркестр філармонії також має свою давню історію. Шлях йому проклав оркестр "Концертіно", організований у 1972 році заслуженим працівником культури України Юрієм Хілобоковим і пізніше очолюваний випускником Львівської державної консерваторії Наумом Кочком. З 1995 року за ініціативою заслуженого діяча мистецтв України Геннадія Єрьоменка оркестр взяв назву на честь рідного міста "Єлисавет".

З 2006 року колективом керує Наталія Хілобокова. Колективу повернено першу назву „Концертіно”. В 2007 році колектив став дипломантом міжнародного фестивалю камерної музики „Амадей-2007” в  м. Херсоні. Протягом останніх років з колективом виступали всесвітньо відомі музиканти з Польщі, Японії, Америки, Австрії, Сінгапуру, КНР. В рамках творчого проекту „ Наші земляки – майстри мистецтв” з колективом плідно співпрацює солістка Національної опери, народна артистка України Лідія Забіляста. В проекті „Музичні вечори Остапа Шутка” оркестр формує програми та виступає з Скрипкою України Остапом Шутком. 

         Довгий час з оркестром співпрацює народна артистка України Раїса Валькевич, яка здійснила фондові записи на Держтелерадіо та гастрольні поїздки з різними оркестрами по Росії, Румунії, Німеччині, Болгарії, Югославії. Останнім часом співачку об’єднує творча співпраця з Державним оркестром народних інструментів під керівництвом народного артиста України В.Гуцала.

        

Ансамбль народної та сучасної музики "Єлисавет-ретро"

          Художній керівник – КВАША Микола Васильович, заслужений працівник культури України

         Кількісний склад : артисти-солісти-інструменталісти – 5,

         артисти-вокалісти – 3.

          Ансамбль народної та сучасної музики був створений у 1992 році. Його керівником став талановитий композитор та аранжувальник, заслужений працівник культури України Микола Кваша. Немає в області такого куточка, де б не лунала музика і пісні ансамблю.

         У програмі ансамблю – українські народні пісні, естрадні пісні минулих років, інструментальні мелодії та пісні сучасних авторів, а також твори зарубіжної джазової музики.

         З ансамблем має свою програму заслужений артист України, соліст філармонії Сергій Дьомін, який неодноразово брав участь у творчих звітах майстрів мистецтв та художніх колективів Кіровоградської області, підготував ряд сольних концертів, на міжнародному телефестивалі родинної творчості "Мелодія двох сердець", став володарем диплому І ступеня. Старовинні романси, популярні пісні минулих років природно увійшли до його репертуару. Активно пропагує Сергій Дьомін творчість місцевих авторів: заслуженого артиста України Дмитра Притули, заслуженого працівника культури України Олега Попова, Віталія Дєлєстьянова, Костянтина Пилипюка, Анатолія Бондаря.

         Солістки ансамблю – дипломант Всеукраїнського радіо фестивалю "Осіннє рандеву Ольга Негребецька та Іванна Неділенко.

   


Створено : 19/06/2008 @ 23:20
Оновлено : 06/11/2012 @ 16:02
Категорія : Творчі колективи області
Сторінка проглянута 6052 раз


Версія для друку Версія для друку

© Skin by vanix - GuppY Italia  W3C CSS  Skin adaptation v4.6 - charli77 Skins