Департамент

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура департаменту

Закрити Колегія департаменту

Закрити Нормативно-правові документи

Закрити Галузеві програми

Закрити Туризм

Закрити Звернення громадян

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Про очищення влади

Закрити Оголошення про проведення конкурсу

Закрити Адміністративні послуги

Закрити Доступність до закладів культури

Закрити Основні показники роботи закладів культури

Закрити Фінанси 2017

Закрити Фінанси 2018

Закрити Фінанси 2019

Закрити Фінанси 2020

Закрити Фінанси 2021


Установи, заклади та
організації області

Закрити Календар подій Кіровоградської області на 2020 рік

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області


Календар


Лічильник

   всього

   зараз на сайтіkoda.gif

ban_gar_lin.gif

ban_UGL.gif

eko.jpg

 

 

vr.gif

president.gif

kmu.gif

mincult.gif

 

 

ban_ounb.jpg

ban_filar.gif

ban_gay.gif

ban_ocnt.gif

ban_kuk.png

ban_boy.jpg

ban_kray_muz.gif

ban_olkult.gif

hud_muz_ban.jpg

muz_uc_ban.jpg

 kir.gif

kir.gif


Мережа закладів обласного підпорядкування - Кіровоградський обласний художній музей

xudmuz.jpg

Кіровоградський обласний художній музей

    Історія створення музею почалась наприкінці ХІХ століття, коли у 1870 році представники передової інтелігенції поставили питання про створення в місті художнього музею. Але лише в 1921 році була створена картинна галерея, яка в 1924 році ввійшла до складу природничо-історичного музею. В 1926 році зібрання галереї налічувало 150 експонатів, з них 26 оригіналів, які були зібрані в дореволюційні роки, а також пожертвувані любителями мистецтва. Повністю розграбована під час фашистської окупації, картинна галерея, відродилася у 1965 році, і стала відділом обласного краєзнавчого музею.

    Картинна галерея була розташована в приміщенні Спасо-Преображенської церкви, але, в 1991 році, після повернення церкви віруючим галереї було виділено інше приміщення пам’ятки архітектури. Будинок був побудований на рубежі ХІХ-ХХ століть на замовлення купця І. Шполянського. Його інтер’єр мав високу художню цінність, являв собою один з прикладів початкового періоду стилю модерн.

    За розпорядженням Представника президента України від 4 січня 1993 року на базі картинної галереї було створено Кіровоградський обласний художній музей, який після тривалої перерви, викликаної проведенням ремонтно-реставраційних робіт будівлі музею, у травні 2001 року відкрив свої двері для відвідувачів.

    Музей має п’ять виставкових залів, з них три є стаціонарними: «Сакральне мистецтво», «Мистецтво ХVІІІ – початку ХХ століть», «Художники-земляки». Також в експозиції музею представлено комплекс декоративно-ужиткового мистецтва.

    Фонди музею, більшою мірою, укомплектовані за рахунок експонатів, одержаних із Державного Ермітажу, Державної Третьяковської галереї, Київських музеїв російського та українського мистецтва, Дирекції художніх виставок України, а також робіт, що були передані пізніше відомими художниками – уродженцями міста і області.

    Зібрання музею складається з дев’яти груп зберігання: живопис, графіка, скульптура, кераміка і скло, тканина, дерево, метал, архівно-документальна, фото.

    Починаючи з 2003 року робота колективу Кіровоградського обласного художнього музею була направлена на відкриття відділу музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».

    Петро Павлович Оссовський – народний художник СРСР, лауреат Державної премії СРСР, дійсний член Російської Академії мистецтв, основоположник «суворого» стилю в мистецтві, один з видатних митців ІІ половини ХХ століття народився у с. Мала Виска на Кіровоградщині 18 травня 1925 року. Перебуваючи на батьківщині П. Оссовський запропонував передати в дарунок області колекцію своїх живописних полотен за умови відкриття картинної галереї його творів. В березні 2007 року було здійснено перевезення колекції картин з Росії в Україну.

    18 травня 2007 року відбулося відкриття відділу музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».

    Діяльність музею на сьогодні є багатогранною та різноманітною.

    Музей активно співпрацює з Національним науково-дослідним реставраційним центром України. За останні роки здійснено науково-дослідні та реставраційні роботи багатьох унікальних музейних предметів. Серед них – твір олійного живопису «Сосновий ліс» авторів І. Шишкіна, А. Шильдера, Ю. Клевера, полотно О. Осмьоркіна «Святогорський монастир», картина «Юродивий» П. Свєдомського, унікальні твори іконопису.

    Музей бере участь у міжнародних проектах. Згідно поданих документів в оргкомітет проекту Матра/Музеї України Кіровоградський обласний художній музей було відібрано в числі 25 музеїв України для участі в роботі українсько-нідерландського проекту, що діяв протягом 2006-2009 років.

    В 2007 році на базі Кіровоградського обласного художнього музею створено Кіровоградське відділення Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ України).

    Кожного року в музеї відкривається велика кількість виставок, серед яких вже стали традиційними обласні виставки декоративно-ужиткового мистецтва, виставки художніх творів до державних та календарних свят.

    Також, в залах музею проводяться пересувні виставки, лекції, майстер-класи та програми в навчальних закладах міста та області.

    З 1999 року за ініціативи музею проводиться мистецька акція-пленер «Кіровоградщина – очима художників».

    Музей є обласним методичним центром для музеїв мистецького профілю, на базі якого щороку проводяться семінари та конференції для директорів та наукових співробітників базових районних, міських музеїв області.

    Музей проводить мистецькі акції до Міжнародного дня музеїв в рамках Міжнародної акції «Ніч музеїв», до Дня захисту дітей, Дня молоді, до Дня художника та в рамках відзначення Новорічних та Різдвяних свят з переглядом відеопрезентацій, науково-популярних фільмів з мистецької тематики, проведенням інтерактивних програм з вікторинами та конкурсами, майстер-класів з образотворчого та різних видів декоративно-ужиткового мистецтва, концертних програм, боді-арту та інших цікавих форм роботи.

    Сьогодні Кіровоградський обласний художній музей є культурним центром та мистецькою візиткою Кіровоградщини.

    Директор Кіровоградського обласного художнього музею - Ткаченко Тетяна Олександрівна.

 

    Адреса: 25006, Україна, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 60, тел.: (0522) 24-56-81, e-mail:koxm@ukr.net

        веб-сайт: http://artmuzeum.kr.ua

        сторінка у соціальній мережі: https://www.facebook.com/artmuzeum.kr.ua

 


Створено : 20/06/2008 @ 00:00
Оновлено : 05/06/2020 @ 15:05
Категорія : Мережа закладів обласного підпорядкування
Сторінка проглянута 4129 раз


Версія для друку Версія для друку

© Skin by vanix - GuppY Italia  W3C CSS  Skin adaptation v4.6 - charli77 Skins