Департамент

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура департаменту

Закрити Колегія департаменту

Закрити Нормативно-правові акти

Закрити Галузеві програми

Закрити Туризм

Закрити Обласні премії для працівників галузі

Закрити Звернення громадян

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Про очищення влади

Закрити Оголошення про проведення конкурсу

Закрити Адміністративні послуги


Установи, заклади та
організації області

Закрити Культурно-мистецькі проекти

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області

Закрити Творчі колективи області


Календар


Лічильник

   всього

   зараз на сайтіkoda.gif

ban_gar_lin.gif

ban_UGL.gif

 

 

vr.gif

president.gif

kmu.gif

mincult.gif

 

 

ban_ounb.jpg

ban_filar.gif

ban_gay.gif

ban_ocnt.gif

ban_kuk.png

ban_boy.jpg

ban_kray_muz.gif

ban_olkult.gif

hud_muz_ban.jpg

muz_uc_ban.jpg

 kir.gif

 


Мережа закладів обласного підпорядкування - Обласний театр ляльок

Кіровоградський обласний театр ляльок
 
        Заснований у вересні 1939 року. За цей час створено понад 140 постановок. Серед них і невмирущі класичні твори, і твори сучасних авторів.

       Ще бабусі й дідусі, мами й тата сьогоднішніх глядачів добре пам’ятають постановки театру: “Коник Горбоконик”, “Троє поросят” “Кіт у чоботях”,”Ще раз про Червону Шапочку”, “Білосніжка і гноми”, “Веселий маскарад” та інші.

       З 1976 року театр має власне приміщення, розташоване в самому центрі м. Кіровограда, на площі ім.Б.Хмельницького.

      За час свого існування колектив театру побував з гастролями в багатьох областях України, а також в Росії, Латвії, Білорусі, Молдові, Дагестані. Неодноразово брав участь у різних оглядах-конкурсах та фестивалях. Так, у 1977 році колектив театру отримав Диплом Міністерства культури за участь у фестивалі болгарської драматургії з виставою “Твоя зірочка”. Того ж року вистава “Скажи своє ім’я солдате” була відзначена премією Міністерства культури. У 1982 році вистава “Сонячний промінчик” на фестивалі румунської драматургії отримала Диплом лауреата і нагороджена обласною премією І.Микитенка. У 1999 році за участь у Всеукраїнській акції “Добрик крокує планетою” з виставою “ Казка про Добрика та золоті яблука” колектив театру нагороджений Дипломом Українського Фонду Добра. У травні 2007 року театр брав участь у двох Міжнародних фестивалях театрів ляльок. На VІ Міжнародному фестивалі театрів ляльок “Золотий Телесик” який відбувся у м.Львові, за виставу “Таємниця рудого Жевжика” В.Нестайка та вагомий внесок у розвиток лялькового театрального мистецтва, театр нагороджено Дипломом та символом фестивалю статуеткою “Золотий Телесик”.

        На V міжнародному фестивалі “Подільська лялька – 2007” , конкурсна вистава “Кицькин дім” С.Маршака нагороджена Дипломом фестивалю з врученням знаку лауреата та приза “Подільська лялька – 2007”

        На сьогоднішній день у театрі працюють 12 талановитих відданих своїй справі акторів: заслужений артист України А.Косяченко, провідні майстери сцени Л.Черкашина та В.Ставріаніді-Стогодюк, актори Г.Стогодюк, Е.Новопашина, Т.Ігнатьєва, В.Кравченко, Ю.Фреган, В. Дьякова, Т.Осауленко, А.Воробйова, І.Кущ

        Майже всі вистави театру впродовж 35 років оформлює незмінний головний художник , заслужений працівник культури України В.Остапенко.

         З грудня 1998 року обласний театр ляльок очолює директор Педько Г.М.

         На жаль, в театрі немає головного режисера, але колектив плідно співпрацює з видатними майстрами лялькового мистецтва: заслуженим артистом України А.Поляком, заслуженим діячем мистецтв України Є.Гімельфарбом. Цікаві і оригінальні акторські роботи наших акторів дають змогу тішити маленьких глядачів Кіровоградщини та інших областей України новими виставами, учать їх добру, чемності, чесності, справедливості, любові до рідної землі.

         У середньому за рік театр демонструє понад 600 вистав, які переглядають майже 70 000 глядачів. На сьогоднішній день у репертуарі театру 18 вистав. Серед них:

“Поросятко Чок” М. Туровер, Я Мірсаков.

“Веселі ведмежата” М.Поліванова

“Гусеня” Н.Гернет,Т.Гуревич;

“ Троє поросят і сірий вовк” С.Міхалков;

“Мийдодір” Ю.Чеповецький;

“Лисичка, Котик і Півник” О.Олесь

“Лисичка – сестричка і вовк панібрат” В.Нестайко

“Таємниця рудого Жевжика” В.Нестайко;

“Солом’яний бичок і рок-група “Козачок” В.Нестайко;

“Пурпурова квіточка” за мотивами твору С.Аксакова;

“Кицькин дім” С.Маршак;

“Я рахую до п’яти” М.Бартенєв;

“Хто у лісі найпрудкіший” О.Кузьмін;

“Готель “ У Мурзика” В Ігнатьєв, та інші.

        14 жовтня 2007 року театр відкриває 69 театральний сезон прем’єрою вистави “Про Хому та Щуку” за мотивами п’єси М.Л.Кропивницького “По щучому велінню”. Режисер – постановник - заслужений діяч мистецтв України Є Гімельфарб, художник – постановник - заслужений працівник культури України В.Остапенко.

       Окрім вистав колектив театру проводить творчі зустрічі, конкурси та різноманітні розіграші й ігрові програми, у яких можуть брати участь всі маленькі глядачі.

      З 2000 року в театрі започатковано щорічний конкурс “Кращий глядач сезону”, гру - розвагу “Дитяче карооке”, “Казкове колесо”, де учасники виконуючи різні нескладні завдання та відповідаючи на запитання щодо змісту й сюжету вистав, можуть виграти гарні призи й запрошення до театру.

        Також декілька разів на рік проводяться конкурси малюнку за сюжетами вистав театру і улюблених казок.

         Під час зимових канікул юні глядачі Кіровоградщини мають змогу взяти безпосередньо участь в розважально-ігрових шоу-програмах за участю ростових ляльок.

         В літній період колектив театру дарує радість спілкування з світом казки дітям, відпочиваючим в оздоровчих таборах Кіровоградщини, серед яких постійними глядачами є й вихованці дитячих будинків та інтернатних установ області.

        Кіровоградський обласний театр ляльок є найкращим другом безпосередніх довірливих маленьких глядачів і завжди з радістю чекає на зустріч з ними.

                                                
        
вул.Преображенська, 3
м.Кіровоград, Україна, 25006,
тел.(0522)24-28-92, 24-28-94
Е:mail:gregnik@rambler.ru
Директор театру - Григорій Педько

Створено : 20/06/2008 @ 00:08
Оновлено : 04/08/2008 @ 09:05
Категорія : Мережа закладів обласного підпорядкування
Сторінка проглянута 2942 раз


Версія для друку Версія для друку

© Skin by vanix - GuppY Italia  W3C CSS  Skin adaptation v4.6 - charli77 Skins