Департамент

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура департаменту

Закрити Колегія департаменту

Закрити Нормативно-правові акти

Закрити Галузеві програми

Закрити Туризм

Закрити Обласні премії для працівників галузі

Закрити Звернення громадян

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Про очищення влади

Закрити Оголошення про проведення конкурсу

Закрити Адміністративні послуги

Закрити Доступність до закладів культури

Закрити Основні показники роботи закладів культури

Закрити Фінанси 2017

Закрити Фінанси 2018

Закрити Фінанси 2019

Закрити Фінанси 2020


Установи, заклади та
організації області

Закрити Культурно-мистецькі проекти

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області

Закрити Творчі колективи області


Календар


Лічильник

   всього

   зараз на сайтіkoda.gif

ban_gar_lin.gif

ban_UGL.gif

eko.jpg

 

 

vr.gif

president.gif

kmu.gif

mincult.gif

 

 

ban_ounb.jpg

ban_filar.gif

ban_gay.gif

ban_ocnt.gif

ban_kuk.png

ban_boy.jpg

ban_kray_muz.gif

ban_olkult.gif

hud_muz_ban.jpg

muz_uc_ban.jpg

 kir.gif

kir.gif


Мережа закладів обласного підпорядкування - Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.І.Чижевського

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.І.Чижевського веде свою історію від першої Елисаветградської громадської бібліотеки, заснованої у лютому 1899 року. З 1993 року вона носить ім’я видатного земляка, відомого у світі славіста, філософа, вченого-енциклопедиста, академіка Дмитра Чижевського.
Бібліотека — одна з найстаріших в Україні культурних та просвітницьких установ, найбільша в області книгозбірня, з універсальним фондом на традиційних та новітніх носіях. Вона є депозитарієм краєзнавчих документів, хранителем цінних і рідкісних видань та колекцій, центром культурного і духовного спілкування.
Загальна площа бібліотеки 8754 кв.м, фонд налічує 760,5 тисяч одиниць зберігання на 43 мовах світу від манускриптів XV століття до сучасних видань на різних носіях інформації.
Щороку бібліотека обслуговує понад 30 тисяч користувачів від учнівської молоді – до наукових працівників. Для них працюють галузеві читальні зали з суспільно-політичних і гуманітарних наук, економіки і техніки, мистецтва та краєзнавства. Читальні зали налічують 440 місць. До послуг користувачів бібліотеки також відділ міського абонементу з універсальним фондом, Інтернет-центр, який налічує 15 сучасних комп’ютерів.
Перлиною бібліотеки є відділ рідкісних і цінних документів. У відділі зберігаються залишки приватних бібліотек польського композитора Кароля Шимановського, генерала О.В.Самсонова, письменника Володимира Винниченка, філософа Дмитра Чижевського, родинний архів Флоровських, знаменита колекція О.Б.Ільїна. Це рукописи давньо-слав'янською мовою XV - XX ст. теологічного та світського змісту; стародруки, серед яких видання І.Федорова, П.Мстиславця, видання Києво-Печерської друкарні з численними рукописними маргіналіями, крім того історичні видання.
Велика частина фонду – література іноземними мовами: довідкова, художня, альбоми з мистецтва . Серед видань іноземними мовами: зібрання творів Вольтера, Байрона, Шиллера, Скотта та ін.
Значну частину фонду відділу складають видання, подаровані та надіслані українською діаспорою. Серед них: щоденники В.Винниченка, твори Я.Славутича,  М.Грушевського, Д.Чижевського, а також колекція видань з автографами авторів: П.Загребельного, В.Шевчука., Ю.Яновського, видання з автографом канонізованого священника Іоанна Кронштадського. 
Серед рідкісних і цінних видань є значна частина книг, які мають велике значення для світової культури. Багато з них потребують кваліфікованої дорогої реставрації. З метою їх збереження та надання доступу необхідне створення цифрових копій книг, яке можливе лише за наявності сучасного високоякісного обладнання та програмного забезпечення.
У вирішенні цієї проблеми суттєву роль могла б зіграти участь бібліотеки в Програмі ЮНЕСКО „Пам’ять світу” та інших донорських програмах такого напрямку.
Останнім часом бібліотека приділяє значну увагу проблемі розвитку українського сегменту Інтернет, подальшому створенню єдиного інформаційного і духовного простору України, реалізуючи цей напрямок через створення та розвиток баз даних краєзнавчого характеру, у тому числі Кіровоградського регіонального кооперативного каталогу.
Бібліотека здійснює широку міжнародну співпрацю в галузі бібліотечної справи, підтримує зв’язки з бібліотеками різних країн та міжнародних професійних організацій.
Колектив бібліотеки відкритий до співпраці та зацікавлений у проведенні спільних проектів, семінарів, створенні спільних електронних каталогів, довідників, проведенні спільних наукових досліджень, обміну виставками.
За довгі роки змінювався статус бібліотеки, розширювалася сфера її впливу, але завжди вона залишалася головною публічною бібліотекою Кіровоградщини. 
Координатор, директор Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського Заслужений працівник культури України Олена Миколаївна Гаращенко
Тел./факс: (380522) 22657 E-mail: omh@library.kr.ua
Адреса сайту:      http://www.library.kr.ua/ 

Створено : 20/06/2008 @ 00:09
Оновлено : 04/08/2008 @ 09:43
Категорія : Мережа закладів обласного підпорядкування
Сторінка проглянута 3707 раз


Версія для друку Версія для друку

© Skin by vanix - GuppY Italia  W3C CSS  Skin adaptation v4.6 - charli77 Skins