Департамент

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура департаменту

Закрити Колегія департаменту

Закрити Нормативно-правові документи

Закрити Галузеві програми

Закрити Туризм

Закрити Звернення громадян

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Про очищення влади

Закрити Оголошення про проведення конкурсу

Закрити Адміністративні послуги

Закрити Доступність до закладів культури

Закрити Основні показники роботи закладів культури

Закрити Фінанси 2017

Закрити Фінанси 2018

Закрити Фінанси 2019

Закрити Фінанси 2020

Закрити Фінанси 2021


Установи, заклади та
організації області

Закрити Календар подій Кіровоградської області на 2020 рік

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області


Календар


Лічильник

   всього

   зараз на сайтіkoda.gif

ban_gar_lin.gif

ban_UGL.gif

eko.jpg

 

 

vr.gif

president.gif

kmu.gif

mincult.gif

 

 

ban_ounb.jpg

ban_filar.gif

ban_gay.gif

ban_ocnt.gif

ban_kuk.png

ban_boy.jpg

ban_kray_muz.gif

ban_olkult.gif

hud_muz_ban.jpg

muz_uc_ban.jpg

 kir.gif

kir.gif


Мережа закладів обласного підпорядкування - Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім.Є.Маланюка

malanuk.jpg

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім.Є.Маланюка

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є. Маланюка – інформаційний, культурно-освітній, методико-консультативний, науково-дослідний центр з питань бібліотечного обслуговування юнацтва та молоді для бібліотек різних типів і форм власності області.

Відкрита 06 грудня 1978 року. Розташована у приміщенні, яке є пам'яткою архітектури кінця ХІХ століття обласного значення.

Бібліотека має універсальний бібліотечний фонд на традиційних та електронних носіях, що налічує понад 117 тис. одиниць зберігання. Гордістю Бібліотеки є фонди подарованих видань з автографами, рідкісних видань та літератури іноземними мовами.

На сьогодні Бібліотека пропонує своїм користувачам широкий спектр послуг, у т.ч. онлайн.

Користувачі бібліотеки – юнацтво та молодь віком від 14 до 35 років, а також фізичні та юридичні особи, що професійно займаються проблемами молоді.

Особлива увага приділяється популяризації читання, здорового способу життя, інформаційному супроводу освітнього процесу, патріотичному, правому, сімейному вихованню, профорієнтації, підтримці творчої молоді та молоді з інвалідністю, проведенню змістовного дозвілля.

Серед кращих практик Бібліотеки – створення спільно з Кіровоградською державною телерадіокомпанією телевізійного дискусійного молодіжного клубу «Відкриті двері» (1996 р.). У 2000 р. клуб зареєстровано як громадську молодіжну організацію ТІМО «Відкриті двері».

«Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій» (започаткований у 2011 р.) – наймасштабніша бібліотечна вулична акція на Кіровоградщині, яку щорічно відвідує близько 3,0 тис. молоді.

Широкого резонансу набули бібліопроєкти: «З екрану в реальність», «Патріотичні діалоги «Україно, ми – дочки твої й сини», «Life safe» (Подбай про свою безпеку), «Святкуймо разом з бібліотекою» та ін.

За бібліопроєкт «Креативна середа» Бібліотека отримала звання «Бібліотека року 2015»; досвід реалізації бібліопроєкту «Патріотичний арт-табір «Сторінками історії» ввійшов до Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні – 2017 р.

Традиційно в Бібліотеці проводяться презентації книг, зустрічі з письменниками, тижні національних культур, права, конкурси, діалог поколінь, майстер-класи, тренінги, квести тощо.

Чільне місце в підтримці обдарованої та творчої молоді займає організація виставок робіт, фотовиставок, концертів та батлів.

Надає послуги користувачам Бібліотеки інформаційно-консультативний пункт для членів громадських організацій; діють клуби за інтересами («Ліра», «Наррі-майстерня», «Профі»), лекторій «Молодь і право», «Школа інформаційного комфорту», «МамоШкола»; проводяться заняття курсів комп’ютерної грамотності. Опануванню англійської мови сприяє розмовний клуб «Speak Up», організований спільно з волонтерами Корпусу миру США.

Забезпечуючи збереження традиційної книжкової культури, Бібліотека постійно змінюється, впроваджуючи новітні інформаційні технології шляхом участі у проектній діяльності, а саме:

у 2003-2005 рр. – реалізовано перший проєкт Бібліотеки в рамках програми Посольства США в Україні «Інтернет для читачів публічних бібліотек» (Leap-III, Leap connect), в рамках якого в Бібліотеці відкрито Інтернет-центр;

у 2013-2014 рр. в Інтернет-центрі Бібліотеки реалізовано проект «З Інтернетом в успішне доросле життя» (в рамках Всеукраїнської програми «Бібліоміст»);

з 2016 року в бібліотеці діє Пункт європейської інформації, відкритий в рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Української бібліотечної асоціації та Європейського Союзу (програма «Еразмус+»);

також, щорічно, починаючи з 2017 року, бібліотека у партнерстві з ГО ТІМО «Відкриті двері» реалізовує проєкти із залучення школярів та студентів до програмування в рамках Європейського тижня кодування;

у 2020 році Бібліотека долучилась до кола офлайн-хабів Національного проєкту «Дія. Цифрова освіта», пропонуючи послуги усім, хто бажає долучитись до світу цифрових технологій.

Як методичний центр Бібліотека ініціює та поширює інноваційні методи роботи з користувачами-молоддю, надає методичну та практичну допомогу бібліотекам області. Серед заходів з підвищення кваліфікації бібліотечних фахівців – семінари-практикуми, стажування, дні відкритих дверей, майстер-класи, методичні десанти, конкурси, бібліомарафони, вебінари, скайп-школи тощо.

Для молоді області Бібліотека постійно організовує нетрадиційні інтерактивні заходи, серед яких: обласні акції («Мов фенікс, з попелу воскресло слово…» /до 250-річчя від дня народження Івана Котляревського, 2019 р.), обласні бібліомарафони («Звучи, рідна мово!», 2018 р.), обласні тижні (тиждень поетичного читання «Мандри в пошуках України» /до 120-річчя від дня народження Є. Маланюка, 2017 р.) та ін.

Бібліотека є базою проведення всеукраїнських науково-практичних конференцій, семінарів, стажувань.

З метою виявлення потреб молоді та покращення якості надання послуг Бібліотека постійно бере участь у Всеукраїнських соціологічних дослідженнях, проводить обласні та локальні соцдослідження.

Щороку Бібліотекою розробляються та видаються понад 20 найменувань різноманітних інформаційних та методичних матеріалів. За підсумками Регіонального конкурсу на краще методичне та бібліографічне видання публічних бібліотек Півдня України за 2010-2011 рр. Бібліотеку відзначено Дипломом Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького. У 2014 році бібліографічний покажчик «Лауреати обласної літературної премії ім. Є. Маланюка» (вип. 1-4) був взятий за основу видання Кіровоградської обласної ради «Лауреати обласної літературної премії ім. Є.Ф.Маланюка».

Серед здобутків Бібліотеки – видання збірок поезій переможців всеукраїнських та обласних конкурсів юних талантів. Зокрема, «Брунька розкрилась учора» (1996 р.), «Білі крила» (2001 р.), «Зоря світанкова» (2004 р), «Легенди рідного краю» (2008 р.), «Озвалась «Ліра» водограєм» (2009) та ін.

Бібліотека активно співпрацює з творчими спілками, громадськими організаціями області, а також підтримує зв’язки з колегами інших країн – Латвії, Польщі, США.

Директор Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є.Маланюка - Савенко Лариса Миколаївна.

 

Адреса та контакти: 25006, м. Кропивницький, вул. Декабристів 6/15,    тел./факс: (0522) 22-74-45, e-mail: oub@lib.kr.uа

веб-сайт: http://lib.kr.uа

сторінки у соціальних мережах: https://www.facebook.com/lib.kr.ua/

Instagram «malanuklibrary» https://instagram.com/malanuklibrary/

Youtube    https://www.youtube.com/user/bbojchenka/

 


Створено : 20/06/2008 @ 00:11
Оновлено : 09/06/2020 @ 14:01
Категорія : Мережа закладів обласного підпорядкування
Сторінка проглянута 4213 раз


Версія для друку Версія для друку

© Skin by vanix - GuppY Italia  W3C CSS  Skin adaptation v4.6 - charli77 Skins