Департамент

Закрити Адреса департаменту

Закрити Про департамент

Закрити Керівництво департаменту

Закрити Структура департаменту

Закрити Колегія департаменту

Закрити Нормативно-правові документи

Закрити Галузеві програми

Закрити Туризм

Закрити Звернення громадян

Закрити Інтернет-приймальня

Закрити Доступ до публічної інформації

Закрити Про очищення влади

Закрити Оголошення про проведення конкурсу

Закрити Адміністративні послуги

Закрити Доступність до закладів культури

Закрити Основні показники роботи закладів культури

Закрити Фінанси 2017

Закрити Фінанси 2018

Закрити Фінанси 2019

Закрити Фінанси 2020

Закрити Фінанси 2021


Установи, заклади та
організації області

Закрити Календар подій Кіровоградської області на 2020 рік

Закрити Мережа закладів обласного підпорядкування

Закрити Установи, заклади та організації області


Календар


Лічильник

   всього

   зараз на сайтіkoda.gif

ban_gar_lin.gif

ban_UGL.gif

eko.jpg

 

 

vr.gif

president.gif

kmu.gif

mincult.gif

 

 

ban_ounb.jpg

ban_filar.gif

ban_gay.gif

ban_ocnt.gif

ban_kuk.png

ban_boy.jpg

ban_kray_muz.gif

ban_olkult.gif

hud_muz_ban.jpg

muz_uc_ban.jpg

 kir.gif

kir.gif


Мережа закладів обласного підпорядкування - Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім.Т.Г.Шевченка

bibl_shevchenka.jpg

Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка

   Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка є головним спеціалізованим бібліотечним закладом області, що забезпечує реалізацію державної та регіональної політики у сфері культури в інтересах дітей; надає їм всебічну інформацію; сприяє популяризації дитячого та сімейного читання, освітньо-виховному процесу та організації дозвілля дітей і підлітків; є методичним, консультативним та координаційним центром для бібліотек регіону, що обслуговують дітей.

   Точні архівні дані про рік заснування Бібліотеки не збереглися. Відомо, що на початку 20-х років минулого століття в Єлисаветграді було відкрито міську дитячу бібліотеку, яка в 1939 році після утворення Кіровоградської області, стала обласною. Нове приміщення, яке Бібліотека одержала у 1958 році, було побудоване молоддю Кіровоградщини спеціально під обласну бібліотеку для дітей за проєктом технічного бюро Кіровоградського обласного відділу архітектури (автор К. Сикорський). Дана будівля є пам’яткою архітектури і знаходиться під охороною держави.  З того ж часу Бібліотека носила ім’я дитячого письменника А.П.Гайдара. З ініціативи колективу, користувачів Бібліотеки та підтримки громадськості 14 липня 2015 року наь 37-й сесії шостого скликання Кіровоградської обласної ради було прийнято рішення про зміну найменування та присвоєння Бібліотеці імені Тараса Григоровича Шевченка.

   Протягом усього часу колектив Бібліотеки здійснює пошук нових, цікавих форм роботи з користувачами, проявляє креативність та творчий підхід в організації та проведенні різноманітних культурно-просвітницьких заходів патріотичного, морально-правового, екологічного, естетичного та  розважального характеру. Щороку Бібліотека обслуговує понад 12 тисяч користувачів, яким видається більше 220 тисяч примірників документів. Фахівці Бібліотеки проводять систематичну роботу з формування фонду новинками художньої, довідкової та навчально-пізнавальної літератури для дітей, а також здійснюють для читачів передплату різноманітних газет та журналів. Бібліотечний фонд нараховує понад 160,0 тис. примірників документів, Бібліотека передплачує біля 100 назв періодичних видань для різних вікових категорій користувачів-дітей та організаторів дитячого читання.

   В напрямі популяризації дитячого читання в Бібліотеці постійно проходять цікаві творчі зустрічі з сучасними дитячими письменниками. Діти з радістю спілкуються з авторами їхніх улюблених книжок - Мариною Павленко, Лесею Ворониною та Сергієм Пантюком, Володимиром Лисом та Надією  Гуменюк, Зіркою Мензатюк, Ларисою Ніцой, Валентиною Захабурою, Андрієм Кокотюхою, Антоніною Царук, Петром Мельником, Оленою Горобець, Оленою Надутенко,  Зоряною Лист та ін. В рамках Літфонтану у Кропивницькому Бібліотеку відвідали письменники Іван Андрусяк,    Олег Чаклун і Сашко Дерманський.

   Сучасне технічне оснащення Бібліотеки дає можливість комп’ютеризувати бібліотечні процеси; інтегруватися в інформаційний простір та використовувати мережу Інтернет для запровадження нових бібліотечних сервісів. В закладі діє Інтернет-зала для користувачів, функціонують WI-FI–зони,  офіційний Веб-сайт, блог «Фаховий  message», бібліотечна сторінка у соціальній мережі Facebook. За останні роки  за допомогою веб-сайту було запроваджено сучасні онлайн послуги для користувачів: замовлення книг, продовження книг, замовлення екскурсії, незадоволений читацький попит. На офіційному веб-сайті Бібліотеки www.librarychl.kr.ua представлені бази електронного каталогу, які наразі вміщують понад 165 тисяч записів та постійно оновлюються, активно висвітлюються анонси та новини бібліотечних заходів, поповнюються новими матеріалами Краєзнавча сторінка та Сторінка методиста, у 2020 році створено новий розділ «Безпека в Інтернеті» тощо. Бібліотека бере участь у створенні краєзнавчого регіонального кооперативного каталогу бібліотек області (КРКК) та у спільному проєкті з Національною бібліотекою України для дітей «Кращі Інтернет-ресурси від Української асоціації працівників бібліотек для дітей».

   Бібліотека постійно розвиває грані соціального партнерства та співпраці з громадськими організаціями, фондами, медіа-ресурсами, що допомагає у реалізації нових проєктів, запровадженні сучасних форм роботи у діяльність закладу. Так, протягом останніх років у Бібліотеці реалізовувалися та продовжують реалізовуватися цікаві проєкти для користувачів: «Залучення громадськості до реформ», частиною якого була програма ПОЛІС щодо співпраці між поліцією та громадськістю; «Інтеграція через діалог» щодо інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму; проєкти соціальної дії за підтримки Британської Ради в Україні в рамках Програми «Активні громадяни», а саме: бібліотечний клуб читання і розваг «Сонячний промінчик на книжковій полиці» та «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці» (2019), навчально-ігровий екологічний проєкт «Еко-стиль твого міста» (2019-2020) та проєкт «Безпека для малюків» (2020) щодо забезпечення безпеки маленьких пішоходів спільно з Патрульною поліцією Кіровоградської області та Агенцією сталого розвитку «Хмарочос», а також проєкт «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам  для дітей та юнацтва в Україні» за підтримки Європейського Союзу (2019-2020).

   Обласна бібліотека для дітей ім.Т.Г.Шевченка є методичним центром для дитячих бібліотек регіону. Консультативно-практична допомога надається колегам з області під час випуску інформаційної продукції, методичних та бібліографічних посібників; здійснення методичних виїздів; використання можливостей електронної пошти та скайп-зв’язку; проведення різноманітних заходів, семінарів, виїзних творчих лабораторій і навчань системи підвищення фахової компетенції бібліотечних кадрів. Бібліотека надає методичну допомогу, координує та організовує участь юних читачів бібліотек області у заходах та конкурсах обласного і всеукраїнського значення. Так, Бібліотека є організатором проведення в області щорічного Всеукраїнського тижня дитячого читання, Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія», який проводиться у партнерстві з ГО «Форум видавців» з 2005 року. Юні читачі бібліотек області беруть активну участь та отримують перемогу на обласних та всеукраїнських етапах Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Творчі канікули», Всеукраїнського конкурсу есе «Діти єднають Україну», Всеукраїнського дитячого конкурсу «Лідер читання» тощо.

   Сьогодні Бібліотека відіграє важливу роль у соціокультурному житті регіону, її двері завжди відкриті для тих, хто бажає самовдосконалюватися, отримувати нові знання, гарно провести сімейне дозвілля.

   Директор Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Г.Шевченка, заслужений працівник культури України - Манжула Таїса Сергіївна.

Адреса та контакти: 25006, м. Кропивницький, вул. Шевченка, 5, тел/факс: (0522)32-15-26, 35-12-63, е–mail: 02219398@mail.gov.ua

веб-сайт: http://www.librarychl.kr.ua

сторінки у соціальних мережах: https://www.facebook.com/odbShevchenka/

http://fahovuymassage.blogspot.com/

 

 


Створено : 20/06/2008 @ 00:14
Оновлено : 09/06/2020 @ 14:10
Категорія : Мережа закладів обласного підпорядкування
Сторінка проглянута 4785 раз


Версія для друку Версія для друку

© Skin by vanix - GuppY Italia  W3C CSS  Skin adaptation v4.6 - charli77 Skins