Про стан роботи із зверненнями громадян
у І кварталі 2021 року

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 05 лютого 2021 року № 99-р “Про стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до облдержадміністрації, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області у 2020 році” департамент культури та туризму облдержадміністрації повідомляє наступне.
З метою практичної реалізації громадянами України права на звернення та поліпшення роботи зі зверненнями громадян у департаменті культури та туризму обласної державної адміністрації ведуться журнали особистого прийому громадян керівництвом департаменту та реєстрації звернень громадян.
Протягом І кварталу 2021 року до департаменту культури та туризму облдержадміністрації надійшло 37 звернень.
Усі звернення громадян було розглянуто в установлені терміни, по кожному з них надані своєчасні відповіді. За результатами розгляду звернень, скарг та пропозицій питання вирішено позитивно – 24, роз’яснено – 8 та заходи вживаються – 5.
Звернення надходили від громадян, які проживають у смт. Вільшанка, м. Гайворон, смт. Голованівськ, м. Знам’янка, смт. Компаніївка, м. Кропивницький, м. Мала Виска, смт. Нова Прага, смт. Новгородка, м. Новоукраїнка, смт. Онуфріївка, м. Олександрія, м. Світловодськ та містах України: м. Дніпро, м. Київ, м. Львів, м. Черкаси.
Основними темами для розгляду у зверненнях були питання щодо:
роботи закладів культури у період карантину;
роботи закладів культури на території об’єднаних територіальних громадах;
охорони пам’яток архітектури;
проведення ремонтних робіт у закладах культури;
друкованої продукції із туристичними об’єктами;
переліку музейних закладів області;
придбання книг з музичної літератури;
виплати заробітної плати та ін.
На належному рівні була організована робота щодо проведення особистого прийому громадян керівництвом департаменту культури та туризму облдержадміністрації. Так, на особистому прийомі громадян керівництвом департаменту в І кварталі 2021 року прийнято 27 осіб.
Серед питань, які порушувалися під час прийомів були:
про роботу закладів культури в об’єднаних територіальних громадах;
реорганізація закладів культури;
організація спільних заходів;
проектна та концертна діяльність;
безкоштовне відвідування закладів культури;
видання збірок творів;
проведення творчого вечору;
розроблення туристичних маршрутів Кіровоградщиною;
працевлаштування у закладах культури області та ін.
Керівництво департаменту постійно тримає на особистому контролі розгляд звернень громадян, які надходять до обласної державної адміністрації, вживає дієвих заходів щодо їхнього позитивного вирішення.
З метою практичної реалізації громадянами України права на звернення та поліпшення роботи зі зверненнями громадян у департаменті культури та туризму облдержадміністрації затверджено:
графік особистого прийому громадян керівництвом департаменту;
плани роботи департаменту щодо організації роботи зі зверненнями громадян.
Ведуться журнали особистого прийому громадян керівництвом департаменту, забезпечено своєчасну реєстрацію письмових скарг, заяв і пропозицій, звернень, в тому числі, що надходять через через урядову телефонну “гарячу лінію” та “Гарячу лінію голови Кіровоградської обласної державної адміністрації”.
На засіданні колегії департаменту культури та туризму облдержадміністрації заплановано розглянути питання “Про стан роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до департаменту культури та туризму обласної державної адміністрації, закладів культури і мистецтв обласного підпорядкування у ІІ півріччі 2020 року” в тому числі про стан виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” (засідання заплановано провести 07 квітня 2021 року в онлайн режимі).
Особлива увага приділяється:
забезпеченню створенню необхідних умов для реалізації конституційного права на звернення до органів державної влади та посадових і службових осіб цих органів шляхом надсилання письмового звернення поштою або з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку, передачі громадянином чи через уповноважену особу до відповідної установи, усного звернення, викладеного під час особистого прийому або за допомогою засобів телефонного зв’язку;
вжиттю дієвих заходів щодо неухильного дотримання вимог Закону України “Про звернення громадян”, Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348 (з урахуванням змін та доповнень);
узято під особистий контроль керівництвом департаменту розгляд звернень та забезпечено проведення першочергового особистого прийому осіб з інвалідністю внаслідок війни, жінок, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”;
проводиться моніторинг організації роботи зі зверненнями громадян, вживаються заходи щодо виявлення проблемних питань мешканців громад та районів області з метою упередження надходження повторних та неодноразових звернень;
установлено дієвий контроль за повним, кваліфікованим і об’єктивним розглядом звернень громадян, додержанням встановлених законодавством термінів їх розгляду та своєчасним наданням відповідей авторам звернень;
особливу увагу приділяється розгляду звернень членів сімей військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції на сході України, військовослужбовців, які брали або беруть участь у проведенні антитерористичної операції на сході України, операції об’єднаних сил, членів їх сімей, ветеранів війни та праці, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки;
забезпечено оперативний розгляд звернень, які надходять через Кіровоградський регіональний контактний центр, та своєчасно інформуються заявники про результати розгляду з наданням копії відповіді контактному центру.