«Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради» загальні відомості про заклад:

4 січня 1993 року, згідно розпорядження представника Президента України в Кіровоградській області, на базі картинної галереї було створено Кіровоградський обласний художній музей, наразі, Комунальний заклад «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради» який розташувався в будівлі-пам’ятці архітектури місцевого значення «Колишній пасаж», охоронний договір №16-к.

З часу його відкриття для відвідувачів (2001р.) музейна колекція зросла більш, ніж у сім разів. Кількість відвідувачів за цей період зросла від 3 тисяч до понад 100 тисяч чоловік на рік. Збільшився перелік послуг для відвідувачів музею, розширилася тематика науково-просвітницьких, культурно-мистецьких, соціальних і благодійних заходів.
Музей активно приймає участь у заходах як всеукраїнського так і міжнародного рівнів та надає туристичні послуги відвідувачам з інших міст України, а також з інших країн.

Будівля музею (пам’ятка архітектури місцевого значення «Пасаж) – побудована на межі ХІХ – ХХ століть на замовлення купця І. Шполянського. Інтер’єр будівлі мав високу художню цінність, являв собою один з прикладів початкового періоду стилю модерн.
Фонди музею в різні періоди його історії комплектувалися, в основному, з робіт, які належали до приватних колекцій мешканців міста, були отримані з Державного Ермітажу, Державної Третьяковської галереї, українських музеїв, Дирекції виставок, подарунків відомих художників, меценатів, членів родин митців, переданих СБУ, митницями, Міністерством культури України, ін.
Музей мистецтв – одна з найкращих скарбниць образотворчого мистецтва в Центральній Україні.

Музей має п’ять виставкових залів, з них стаціонарні: «Художники-земляки»; «Сакральне мистецтво»; «Мистецтво к. ХVІІІ – поч. ХХ ст.»; експозиційний проєкт – картина Войцеха Горація Коссака (1856-1942) «Кривава неділя в Петербурзі 9 січня 1905 року»; виставковий проєкт голограм «Археологічні скарби України»; Кабінет медалей та монет; експозиція декоративно-ужиткового мистецтва та ін. Також музей має відділ – картинну галерею Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» (відкрито у 2007 році). Працюють Малі галереї Музею мистецтв в ін. установах та організаціях.

Діяльність музею є багатогранною та різноманітною.

Серед форм роботи – мистецькі акції, в тому числі: «Ніч музеїв», здійснення обслуговування учнівської молоді з використанням інтерактивних форм роботи, проведення конференцій, семінарів, творчих віталень, майстер-класів та ін.

Музей активно співпрацює з Національним науково-дослідним реставраційним центром України та його філіями у Харкові та Одесі. За останні роки здійснено науково-дослідні та консерваційно-реставраційні роботи понад 100 унікальних музейних предметів.
Музей двічі лауреат Національного конкурсу «Благодійна Україна» за Великодній Благодійний Аукціон (проводиться з 2009 року).

Учасник українсько-нідерландського проєкту Матра/Музеї України (2006-2008), ін. освітніх, культурно-просвітницьких, грантових та благодійних проєктів.

Колектив музею двічі лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна (2015, 2021).

У 2007 році на базі музею створено регіональний осередок Українського Національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ України).

У 2019 році на будівлі музею створено Мурал «Серце міста» (зображено картину Андрія Ліпатова «Променад на Дворцовій»).

У 2020 році Музей мистецтв отримав і успішно реалізував грант від УКФ.

Структура музею:

– Адміністративно-управлінський персонал;
– Бухгалтерія;
– Відділ фондів;
– Відділ науково-просвітницької роботи;
– Відділ туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи;
– Відділ музею – робоча група обласної редакційної колегії тому енциклопедичного видання «Звід пам’яток історії та культури в Кіровоградській області»;
– Відділ музею – картинна галерея Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»;
– Господарчий відділ.