26 травня 2023 року майданчик біля обласної філармонії перетворився на благодійний арт-простір «Калиновий спів–захисникам і захисницям України». А урочисте відкриття 31-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» за участю керівника апарату обласної військової адміністрації Василя Смаглюка, директора департаменту культури та туризму обласної військової адміністрації Ул’яни Соколенко, творчої спільноти та всіх поціновувачів справжніх українських традицій і мистецтва стало справжньою подією Всеукраїнського рівня!

Під час урочистого відкриття фестивалю-конкурсу відбулася презентація фестивальних рушників, виконання гімну фестивалю-конкурсу хоровими колективами «Тясмин», «Самоцвіти», «Горлиця» Олександрійщини та міста Кропивницького, уквітчання калин, посаджених на честь 10-ї та 15-ї річниць фестивалю-конкурсу.

Музичну програму гостям заходу дарували солісти обласної філармонії, академічного театру ім. М.Л.Кропивницького, Центру культури і дозвілля Первозванівської сільської ради, творчих колективів Кропивницького музичного фахового коледжу, обласного Центру народної творчості, а також оркестр 3-го окремого полку спеціального призначення імені Святослава Хороброго та творчі волонтери.

Крім того, на майданчику біля обласної філармонії діяли наступні локації: виставка-продаж виробів з традиційних та сучасних технік народного мистецтва, майстер-класи з виготовлення калини з фетру і фоамірану, виставка українського сценічного хореографічного вбрання, презентація туристичного потенціалу міста Кропивницького та Кіровоградщини за участю туристично-інформаційного центру міста Кропивницького  та музейних закладів області, фотозона  у національному стилі та ярмарка-продаж крафтової продукції від провідних виробників області.

Незважаючи на погодні умови, захід продовжився у фойє філармонії, а кульмінацією стало спільне виконання української пісні «Ой у лузі червона калина. Упродовж всього дня тривав збір коштів на потреби Збройних Сил України.