Це мало сказати – вони полягли.
Це мало сказати – вони не повернуться.
Вони тобі і мені віддали
Стукіт власного серця…

8 грудня 2022 року в Музеї мистецтв відкрито фотовиставку світлин полеглих бійців полку “Азов” “Моє серце – сталь, моя кров – Азов”. Після повномасштабного вторгнення рф в Україну “азовці” обороняли місто Маріуполь Донецької області та героїчно утримували комбінат “Азовсталь” протягом лютого -травня 2022 року).

У проєкті представлено 179 світлин та особисті речі полеглих воїнів родом із різних регіонів України. Сто сімдесят дев’ять вражаючих історій героїзму та самопожертви…

Фотовиставка стала можливою і була втілена за ініціативи родин полеглих Героїв “Азову”, зокрема матерів загиблих бійців Олександра Коцуконя (“Арс”) та Олександра Дерев’янка (“Адамс”) – Оксани Коцуконь і Ганни Дерев’янко, які були присутні на відкритті. Проєкт раніше було представлено в Черкаському обласному краєзнавчому музеї та в Німеччині.

У заході взяла участь заступник начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, яка висловила вдячність матерям Героїв, які попри невимовний біль утрати говорять сьогодні голосом і подвигом своїх дітей, а також наголосила на тому, що не дивлячись на обставини, ми маємо продовжувати боротьбу, вистояти і перемогти.

Відкриття проєкту відбулося за участі директора департаменту культури та туризму обласної військової адміністрації Ул’яни Соколенко, представників волонтерської та творчої спільнот, широких кіл громадськості, засобів масової інформації.

Виставка діятиме у Музеї мистецтв протягом трьох місяців. Обов’язково відвідайте її, запам’ятайте обличчя Героїв, які коштом власного життя виборювали нашу з вами Свободу.