Щороку, 14 березня в Україні вшановують добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для нашої держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну. І 2014-й, і 2022-й рік показали, що воїни доброї волі в Україні – непоодинокі. Добровольчий рух – один із феноменів українського суспільства. Одна з наших суперсил.

Під час заходу зі словами вітання до присутніх військових та членів родин звернулися начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович та голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд і вручили обласні відзнаки. Присутні вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання.

Основна мета виставки «Обличчя спротиву», яку підготували наукові співробітники Донецького обласного краєзнавчого музею, полягає у розкритті багатогранності та глибини особистостей українських воїнів, які нині стоять на захисті Батьківщини, розповіла виконувачка обов’язків генерального директора Донецького обласного краєзнавчого музею Оксана Муравська.

«Обличчя спротиву» – це не лише портрети військових, це живі свідчення звитяги, мужності, відданості, що надихають та об’єднують суспільство у важкий час війни і випробувань на стійкість. Виставка містить 65 історій захисників і захисниць з 16 військових формувань та підкреслює — за кожною перемогою стоять люди, чиї імена ми маємо пам’ятати і вшановувати.