23 вересня 2023 року, у рамках театрального фестивалю «Вересневі самоцвіти», відбулися урочисті заходи на території музейно-природного заповідника «Тобілевичі», у с. Арсенівці Новоукраїнського району.

На батьківщині Івана Карповича Тобілевича цього погожого дня було людно – заходи відбувалися за участі представників керівництва області, місцевої громади, членів обласної робочої групи з розвитку музейно-природного заповідника «Тобілевичі», творчої інтелігенції, учнівської молоді, широких кіл громадськості. Почесні гості поклали квіти до пам′ятних знаків І.Карпенку-Карому та наголосили на визначній важливості «Тобілевичів» для культури та історії Кіровоградщини та й усієї України.

Директором Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Борисом Шевченком було презентовано науковий доробок музею – стенди з історії об′єктів заповідника «Тобілевичі», видання «Музейно-природний заповідник «Тобілевичі» та портрети корифеїв першого українського професійного театру.

Поети Кіровоградщини вшанували пам′ять великого земляка щемливими поезіями, народний аматорський театр «Златопілля» – гарною грою у виставі «Кайдашева сім′я». А на завершення заходу артисти ансамблю народної та сучасної музики «Єлисавет-ретро» Кіровоградської обласної філармонії створили чудову атмосферу запальною музикою та піснями. Незабутні моменти свята в Арсенівці – на фото.