10 лютого 2022 року в КЗ “Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради” відбулася непересічна подія – презентація проєкту відомої на Кіровоградщині громадської організації “Баба Єлька”. Учасники цієї організації створили першу в області етнолабораторію, де зібрано більш ніж 700 старовинних предметів побуту, півтисячі народних і обрядових пісень, майстер-класи з вивчення традиційних народних танців, які відбуваються просто неба на Дворцовій, збірку кулінарних рецептів “Смачна Кіровоградщина”, куди увійшло понад 200 рецептів старовинних страв.

Головою ГО “Баба Єлька” Інна Тільновою було презентовано календар, де представлено 12 світлин фотографів, що в різні часи побували в експедиціях Кіровоградщиною. На кожній сторінці календаря зображена історія Кіровоградщини та України, яка спонукає поринути у спогади та досліджувати наше коріння.

Важливо, що цей проєкт було підтримано Кіровоградською обласною державною адміністрацією та реалізовано спільно з департаментом культури та туризму облдержадміністрації у рамках обласної програми освітнього та культурного розвитку області на період до 2024 року за кошти обласного бюджету.

Захід відбувся за участі керівництва області, директора департаменту культури та туризму облдержадміністрації, представників “Баби Єльки” в регіонах, науковців, краєзнавців, громадськості, засобів масової інформації.