У культурному просторі Кіровоградщини відбулась знаменна, непересічна подія! На території заповідника-музею І.К. Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відкрито нову локацію – «Музейно-театральний простір»! Подія відбулась за участі керівництва області, науковців, краєзнавців, музейників, представників туристичних агенцій, майстрів народного мистецтва, засобів масової інформації. Актори театру Корифеїв на Театральному полі показали уривки з вистав І.К. Тобілевича.

  • Хутір Надія – сакральне для кожного українця місце, засноване у 1871 році видатним драматургом і театральним діячем, класиком української літератури, одним із фундаторів українського професійного театру Іваном Карповичом Тобілевичем (Карпенком-Карим). Тут він тривалий час жив і творив. Саме тут, у мальовничому куточку рідної природи ним було написано 11 відомих п’єс із 18, що увійшли до золотого фонду національної класичної драматургії, такі як «Сто тисяч», «Хазяїн», «Сава Чалий», «Гандзя», «Батькова казка», «Гріх і покаяння», «Паливода XVIII століття» та інші твори.

  • Але минуле дуже тісно переплітається із сучасністю, і знаково, що саме сьогодні, напередодні Міжнародного дня музеїв, презентовано «Музейно-театральний простір», який відкриває перед відвідувачами музею-заповідника нові можливості за рахунок розширення спектру послуг.
  • Окрім ознайомлення із внеском родини Тобілевичів у розвиток української культури, гості закладу матимуть також можливість проводити у сучасній конференц-залі офіційні заходи (семінари, наради, презентації, тренінги), придбати різноманітну сувенірну продукцію та краєзнавчо-туристичні видання, переглянути цікаві виставки. А поєднання добре облаштованої інфраструктури із чарівною природою створює додаткову можливість для реабілітації як українських військових та людей, які зазнали психологічного насилля, так й усіх, хто відчуває потребу у поліпшенні власного ментального здоров’я.

  • Ці нові можливості дозволять музею-заповіднику значно вдосконалити свою роботу, і не лише активно популяризувати театральну історію та спадщину нашого краю, а також розвивати й подієвий туризм на території нашого Центральноукраїнського регіону.