Михайло Володимирович Надєждін

Сьогодні, 05 грудня 2023 року, закінчився земний шлях Михайла Володимировича Надєждіна, легенди українського мистецького середовища, художника, члена Національної спілки художників України, заслуженого діяча мистецтв України, Народного художника України, лауреата премії О.Осмьоркіна. Це велика втрата для культури нашого краю і всієї України, для кожного з нас.

Життя Михайла Володимировича – це історія непересічної людини та яскравої особистості, митця, який відкрив нову сторінку в становленні сучасного образотворчого мистецтва. Він не вписувався в ідеологічні та формотворчі стандарти епохи соцреалізму, бо талант ніколи не вписується в рамки політичних проєктів. Був бунтарем, новатором, авангардистом і реалістом, ліриком і епікурейцем, трагіком і філософом. Своє творче кредо свого часу визначив як “Мій світ – моя істина”.

Його художні образи постають як абстраговані філософські символи, сповнені могутніх потоків емоцій. В творчості знаходять відображення соціальні конфлікти епохи (“Хіросіма”, “Стандартизація», “Фауст ХХ-го століття”), питання майбутнього існування людства (“Художник і модель”, “Сади Едема”, “Викрадення Європи”, “Пошук”), в живописних притчах часто звучать ноти епікурейського гумору (“Серпень”, “Сни бажань”, “Масова культура на берегах Чорного моря”).

Митець пішов, але залишив нам свою багатогранну, нетривіальну, яскраву творчість. Залишив свій світ, сповнений фарб і думок, символів і гострих мазків.

Разом з усією культурною спільнотою області висловлюємо свої глибокі співчуття рідним і близьким Михайла Володимировича. Мир душі його.