На виконання рішення Кіровоградської обласної ради від 03 грудня 2021 року № 209 «Про затвердження обласної програми розвитку туризму у Кіровоградській області на 2022 – 2027 роки» директором департаменту культури та туризму облвійськадміністрації Уляною Соколенко, в рамках ознайомлення з туристичним потенціалом та вивченням актуальних питань туристичної галузі Кіровоградської області, проведено виїзне засідання, в ході якого відвідані дивовижні місця, природні пам’ятки та деякі туристичні перлини Кіровоградщини.

В с. Ставидла відбулося ознайомлення з локацією Хутір-садиба “Чорних запорожців”, де побачили речі побуту початку ХХ століття, пасіку з бджолами. Дізналися, що за історичними свідоцтвами, “Чорні запорожці” зупинялися на хуторі, відпочивали та рушили далі.

Відбулося відвідування Ставидлівської сільської бібліотеки – платформи для культурного розвитку сільської громади, яка швидко адаптувалася до потреб читача під час повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, його запитів, уподобань. У Ставидлівській сільській бібліотеці створено комфортне інформаційне середовище та комфортні умови користування фондом у стінах бібліотеки, є доступ до Інтернету, яким користуються місцеві жителі та внутрішньо – переміщені особи, які проживають на території громади.

Побували у філії Центральноукраїнського обласного краєзнавчого музею. Історико-архітектурний заповідник “Свято-Хрестовоздвиженська церква”, де знаходиться одна із перлин історико-культурної спадщини країни, нині одна з найвизначніших архітектурних пам’яток класицизму першої половини ХІХ століття в Україні – церква – усипальниця Раєвських. Цей об’єкт внесено до державного реєстру пам’яток України, як пам’ятку національного значення.

Відвідали рекреаційну зону «Бондарський став», який названо на честь купців Бондаревих, які мали землі у цьому селі та були друзями родини Раєвських, котра жила у сусідній Бовтишці. Став розташований у мальовничій місцевості в оточенні лісу. На ставку можна відпочити під дерев’яними грибочками та у бесідках, з можливістю смажити шашлики на мангалі та купатися з кладок зі столиками, які стоять на воді. У ставку ловляться карасі та коропи. Поряд з водоймою на узліссі росте 300-літній дуб.

– Відвідали історико – меморіальний заповідник «Чорний ворон», який є об’єктом туристичного історико-краєзнавчого маршруту “Холодноярські стежки Чорнолісся”.

– Відвідали музейно-природний заповідник “Тобілевичі”, це Арсенівка. Власне, це назва села у Мар’янівській сільській громаді Новоукраїнського районі. Це батьківщина видатного українського драматурга Івана Карпенка-Карого. Ця місцевість, де дивовижна природа поєдналася зі славною українською історією – батьківщина класика української літератури Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого).

Отже, Кіровоградщина славиться природними диковинками і мальовничими панорамними видами, які створюють сприятливі умови для відпочинку, з якими ми будемо знайомити і надалі.