2 листопада 2022 року в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася науково-практична конференція “Театр Марка Кропивницького як феномен української культури”, приурочена до 140-річчя заснування першого українського професійного театру.

До організації та проведення спільного заходу долучилися департамент культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації, Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, регіональний центр наукових досліджень з історії України та обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

У конференції взяли участь (у тому числі онлайн) науковці, краєзнавці, мистецтвознавці, дослідники історії українського професійного театру, творчої діяльності корифеїв з Кіровоградщини та інших регіонів України.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася директор департаменту культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації Ул’яна Соколенко, яка наголосила на важливості культурного чинника у непрості воєнні часи, та зазначила, що попри всі складнощі, заклади культури Кіровоградщини працюють і продовжують виконувати вагому гуманітарну функцію.

У рамках конференції демонструвалась фотовиставка “Театр корифеїв: від заснування до сьогодення”.