В рамках відзначення 209-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, 10 березня 2023 року, на малій сцені Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького  відбулася літературно-театральна платформа «Таємниці постаті Шевченка».

Цікаві факти з біографії Тараса Шевченка гостям заходу розповів шевченкознавець, доктор філологічних наук, професор Центральноукраїнського державного університету ім. В.Винниченка Григорій Клочек.

Про образ Тараса Шевченка в сучасній поп-культурі “Шевченко без кожуха” говорила голова обласної організації Національної спілки письменників України Надія Гармазій.

Уривок з вистави «Назар Стодоля» за п’єсою Т.Г.Шевченка та вірш «Доля» виконали актори театру ім. М.Л.Кропивницького, заслужений артист України Микола Ярошенко та Олександр Малахатько.

Також читали поезію Тараса Шевченка вихованці дитячої театральної студії «Авангард».

Неймовірну атмосферу в залі створив оркестр театру ім. М.Л. Кропивницького, який виконав музичні композиції за творами Тараса Шевченка «Думи, мої думи», «Зоре, моя вечірняя» та «Реве та стогне Дніпр Широкий».

Крім того в залі діяли тематичні локації: дерев’яне погруддя Т.Г. Шевченка (з фондів обласного краєзнавчого музею), вишитий кропивничанами портрет Т.Г.Шевченка та рядки із «Заповіту» під час мистецької акції «Вишивана Україна» та посмертна маска виконана з матриці обличчя Тараса Шевченка з особистого фонду філателіста Олександра Канівця. Кожен бажаючий мав змогу на фоні локацій прочитати улюблений вірш Тараса Шевченка в рамках акції #Поборемо!

Захід відбувся за участю заступника начальника обласної військової адміністрації Катерини Колтунової та директора департаменту культури та туризму  обласної військової адміністрації Ул’яни Соколенко.