15 лютого 2024 року в ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбулись урочисті заходи з нагоди 125-річчя з часу утворення бібліотеки. З ювілеєм закладу працівників привітали начальник відділу з політики безбар′єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я Міністерства культури та інформаційної політики України Леся Хемраєва та в.о. генерального директора Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого Олег Сербін, заступник начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, директор департаменту культури та туризму обласної військової адміністрації Уляна Соколенко.

Під час свята працівники найстарішої книгозбірні області були нагороджені обласними відзнаками.

Гості заходу відвідали презентації книжки-інтерактиву кризового психолога, заступника директора обласного центру «Ветеран» Андрія Фоменка «Ресурси впевненості. Трансформації» та мистецьких видань Харкова під час війни «Коли з неба падає каміння», які представила публіці театрознавець, керівник проекту «Art Therapy Force» Світлана Баженова.

У рамках робочого візиту Леся Хемраєва та Олег Сербін оглянули облаштування безбар’єрного простору в обласних закладах культури, зокрема, обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г. Шевченка, де ознайомилися з відділами бібліотеки, бібліотечним фондом, втіленими в життя проектами (зокрема, дитяча точка «Спільно»), відвідали укриття.

Гості побували в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.Л.Кропивницького, де оглянули місця безбар’єрного простору – глядацьку залу, фойє, побутову кімнату та ознайомилися з історією першого українського професійного театру.