04 квітня 2023 року в приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського відбулося розширене засідання колегії департаменту культури та туризму облвійськадміністрації.

На початку засідання до учасників колегії звернулася заступник начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, яка відмітила, що сьогодні, у зв’язку із повномасштабним вторгненням російського агресора на територію України, разом із військовими, позиції тримає і культурний фронт. Українські митці, культурні установи постійно збирають кошти на потреби Збройних Сил України, допомагають внутрішньо переміщеним особам та жителям деокупованих територій. Нині професійні, аматорські колективи та окремі солісти, майстри народного мистецтва, літератори, майстри танцю – всі вони є творчими волонтерами.

Директор департаменту культури та туризму облвійськадміністрації Ул’яна Соколенко проінформувала учасників про реалізацію державної політики у сфері культури у 2022 році та пріоритетні завдання на 2023 рік. На сьогодні в області налічується 1154 закладів культури (537 – бібліотек, 537 – клубних закладів, 29 музеїв – юридичних осіб, 46 – мистецьких шкіл, 2 – театри, 1 – філармонія, 2 – заклади фахової передвищої мистецької освіти). Вони складають потужну мережу, яка працює щодня на наближення перемоги, утвердження української культури, національної самоідентифікації, нашої історії, пам’яті – всього того, чого хоче позбавити нас російський агресор.

Також директор наголосила про важливість виконання повноважень у сфері охорони культурної спадщини в межах адміністративно-територіальних одиниць територіальних громад, що передбачені вимогами законів України “Про охорону культурної спадщини” та “Про охорону археологічної спадщини”.

Провідний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району Людмила Шевцова проінформувала про причини зняття з обліку Високобайрацького історико-краєзнавчого музею.

Засідання відбулося за участю керівників структурних підрозділів галузі культури міських, селищних, сільських рад (онлайн) та членів колегії.