Сьогодні в стінах Обласна універсальна наукова бібліотека ім.Д.Чижевського говорили про стійкість “Осмислення. Цінності та історії стійкості” в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”.
Розвиток стійкості, її прокачка можлива через пізнання і усвідомлення своєї національної ідентичності, через твори мистецтва, театр, музику, літературу, духовність.

З особливою стійкістю модерували панелі Катерина Колтунова і Юлія Снесарь.

Спікери першої панелі – Григорій Клочек, Інна Тільнова, Надія Оперчук, Владика Марк говорили про базові цінності стійкості: менталітет нації, пізнання і осмислення національної культурної спадщини, піклування про своє фізичне і ментальне здоров’я, любов, милосердя і співчуття.

Про особисті непрості життєві історії стійкості розповіли Людмила Шебіста (мати загиблого військовослужбовця), Катерина Шаповалоів (переселенка з Донеччини, нині працівниця обласної бібліотеки), Олександр Кашлаков (директор релокованого Центру культури і довкілля м. Слов’янська), Віра Рагімова (переселенка з Маріуполя, працівниця Донецького державного університету внутрішніх справ) і Михайло Дроботенко (учасник бойових дій, спортсмен з інвалідністю, амбасадор проєкту “Сильні України”). Кожний з них говорив про свою формулу стійкості, про життєві речі, які допомагають їм жити і планувати майбутнє.

Духовний гімн «Боже великий єдиний» М.Лисенка у виконанні змішаного студентського хору у складі: хору вокалістів «Фрісон» і хору «PrimaVista» (керівники – Ярина Долінко, Оксана Шпудейко, диригент – Оксана Шпудейко) став надихаючою кульмінацією цього заходу.