Парк Готель “Скіфія”


Кіровоградська область, Новоукраїнський район, Новоукраїнська територіальна громада, с. Захарівка, вул. Озерна, 1.
Координати:
48.340257
31.697585

Парк Готель “Скіфія” це поєднання мальовничої природи з сучасністю, панорамні види на озеро з ресторану та бару, а також відпочинок на пляжі та водні атракції.

Парк Готель “Скіфія” розмістився на живописному березі річки Чорний Ташлик. На території є 2 містечка: готель “Парковий” з парком європейського рівня та готель “Сонячний вітер” з дитячим майданчиком. “Скіфія” має номери різних категорій – люкс, котедж, еко-дім та вілли з басейнами. У ресторані “Сазан” можна насолодитись смаком вишуканої кухні та панорамним видом на озеро, а у кафе-барі “Папай” на пірсі – прохолодними коктейлями. Для вашого відпочинку тут: чиста вода озера, облаштовані піщані пляжі, шезлонги, парасольки, альтанки для відпочинку, автостоянка та велопаркінг. Любителі водних прогулянок та риболовлі можуть скористатися послугами прокату водних атракціонів: катамарани, каяки та човни. Неймовірної краси та затишку додають дві комплексні системи фонтанів, які вражають своєю оригінальністю, сучасністю та протяжністю по всій території.

Дендрологічний парк загальнодержавного значення «Веселі Боковеньки» ім. М. Л. Давидова


Кіровоградська область, Кропивницька територіальна громада, с. Веселі Боковеньки.
Координати:
48.2162725
32.8606859

Пам’ятка садово-паркового мистецтва, заснована екологом Миколою Давидовим після трагічної історії кохання. Чудове місце для прогулянки вихідного дня та пікніку в альтанках на свіжому повітрі.

Пам’ятка садово-паркового мистецтва заснована в 1893 році, є справжньою прикрасою степового краю. Головною композиційною віссю його є річка Боковенька і балка Скотувата, на яких створена система мальовничих ставків. Засновником парку вважається відомий еколог Микола Давидов. Говорять, історія парку тісно пов’язана з трагічною історією кохання Миколи Давидова і Ганни Бурдзункевич – дочки сусідського поміщика. На базі дендропарку зараз працює науково-дослідний селекційний центр. Колекція дендропарку налічує близько 1000 видів дерев і чагарників. Тут зростає одне з найдавніших на планеті дерев – гінкго, залізне дерево, деревина якого тоне у воді. Окрім річки Боковеньки, в парку є три озера і водоспад. Тут можна придбати саджанці декоративних порід, фундуків, горіхів. Також вам розкажуть про історію створення парку, різновиди флори і фауни. Є всі умови для пікнікового відпочинку на березі річки Боковенька, рибалки.

Туристично-розважальний комплекс  “Хутір “Козацька долина”


Кіровоградська область, Новоукраїнський район, Добровеличківська територіальна громада, вул. Литвинова, 46.
Контакти:
тел: (067)-608-40-80
[email protected]
Координати:
48.50638387415265
31.134598850275314

Відпочинок в будиночках у традиційному українському фольклорному стилі. Додає особливості столітня хата-музей з музейними експонатами. На території ставок, зоопарк, ресторан, готель та мисливський дім. Пристосований для осіб з обмеженими можливостями.

Туристично – розважальний комплекс Хутір “Козацька Долина” розташовано в мальовничому селі. Будиночки для гостей оформлено в українському фольклорному стилі. Традиційний український стиль з європейським присмаком: побілені хатки, зі справжньою очеретяною стріхою, невеличкі дерев’яні віконця з закругленими шибками, всюди стрижена зелена трава. В якості музейних експонатів – різноманітні старовинні приладдя для посіву та обробки землі, молотьби борошна. Особлива атмосфера й у столітній хаті-музеї: традиційна піч, старовинне люстерко, величезні скрині та ліжка. На території комплексу також є ставок, де плавають білі лебеді, поруч «причесаний» ліс та простора зелена галявина, на якій випасають стадо вівць. На території знайшлось місце і для зоопарку. Місцевими мешканцями тут є:страуси, лами, голуби, косулі, олені, кабанчики і навіть дикобраз. Окрім того, є готель та окремий мисливський дім.
Відпочинок у альтанці, рибалка, оренда бесідки, велосипедів, човнів. Надаються послуги екскурсії по хутору з екскурсоводом і без. Верхова їзда з інструктором. Харчування надається у ресторані «Корчма». На території діє магазин.В номерах 12 місць та є окремий мисливський будинок на 6 місць. Конференц зал на 100 місць.

Музей ракетних військ стратегічного призначення


Музей: Кіровоградська область, Голованівський район, смт Побузьке.
Центральний офіс музею: Миколаївська область. м. Первомайськ, вул. Одеська, 113
Контакти:
тел: 380964703507
[email protected]
http://nvimu.com.ua/filii/index/2
Координати:
48.18637065
30.66486833

Музей під відкритим небом, де у первісному вигляді збережена бойова стартова позиція та “червона кнопка”, яка здійснювала запуск ракет.

Музей ракетних військ стратегічного призначення — це унікальний музей, який розташовано на території Кіровоградської та Миколаївської областей. Даний музей – єдиний у світі, який відкрито на базі реальної військової частини. Основна експозиція розміщена в смт Побузьке Голованівського району Кіровоградської області. Вона відображає історію ракетних військ стратегічного призначення СРСР та полку, особовий склад якого ніс тут бойове чергування.

Творці музею залишили в первісному вигляді підземний командний пункт і одну з ракетних шахт. На території знаходяться шахтно-пускова установка, ракетні двигуни, системи космічного зв’язку, макет ядерної боєголовки та підземний командний пункт, спустившись з “червонною кнопкою”, яка здійснює запуск ракет. А екскурсоводами будуть офіцери, які раніше служили на цій базі.

ПП “Бенчиків млин”. Бенчиків кам’яний млин


Кіровоградська область, Голованівський район, Підвисоцька територіальна громада, с. Тернівка, вул. Набережна, 89
Координати:
48.498000
30.743806

Бенчиків кам’яний водяний млин знаходиться на березі річки Синюха в одному із наймальовничіших куточків краю і більше нагадує замок, аніж господарську споруду.

Млин у Тернівці називають Бенчиків, тому що за місцевими даними млин належав жителю с. Покотилове Бенчику (Benz). Побудований протягом 1895-1905 роки німецькими інженерами. Водяний млин знаходиться на березі річки Синюха в одному із наймальовничіших куточків краю і більше нагадує замок, аніж господарську споруду. Він складений із бутового каменю, і має з боку берега три поверхи, а з боку річки – чотири. Стіни – метрової товщини. Русло Синюхи тут перепиняє гребля, яка значну частину води направляє у широкий кам’яний рукав, який колись крутив агрегати цього величезного млина. Звичайно, коліс (таких собі “прототурбін”, які лежали горизонтально) давно немає. Млин – розкішна пам’ятка архітектури, справжній кам’яний замок. Поблизу млина розміщено на 3 га насадження лаванди, які створюють чудовий пейзаж та і є природною фото зоною.

Готельно-ресторанний комплекс “Орлине гніздо”


Кіровоградська область, Кропивницький район, Суботцівська сільська рада, вул. Шевченка, 47
(За 26 км від м. Кропивницький по трасі біля с. Суботці встановлено знак у напрямку готелю с. Суботці)
Контакти:
тел: 38(067)5205160
38(067)9755137
https://www.orlinoe-gnezdo.kr.ua
Координати:
48.656792135126736
32.482300504251725

Комплексний відпочинок європейського рівня.

Готельно-ресторанний комплекс “Орлине гніздо” представляє собою комплекс відпочинку. 7 номерів з усіма зручностями. У всіх номерах надається: міні-бар, телефон, плазмовий телевізор, кондиціонер. Широка інфраструктура і сервіс задовольняє самих вимогливих гостей. На території готелю є ресторан, літні майданчики, гриль-зал, барбекю біля озера, прогулянки на човнах та на плоту, а також банний комплекс: російська і турецька лазні з послугами банщика і масажиста, басейн з майданчиком для прийому сонячних ванн, обладнаної шезлонгами.

Філія: Державний заповідник-музей І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія


Кіровоградська область, Кропивницький район, Соколівська теритоіальна громада, с.Миколаївка
Контакти:
тел: (0522) 31 27 33
Координати:
48.4702243
31.9672043

Музей-заповідник з віковими дубами, які пам’ятають народження п’єси “Сто тисяч” і “Хазяїн” Карпенко-Карого. Садибу названо іменем дружини Івана Карпенко-Карого – Надії Тарковської. Тут знаходиться єдиний у світі музей історії українського хореографічного мистецтва з автентичними сценічними костюмами.

Державний музей-заповідник І. Карпенка-Карого (Тобілевича) «Хутір Надія» створений на території садиби, що належала визначному драматургу, театральному діячеві кінця ХІХ — початку ХХ cт. І. Карпенку-Карому (Тобілевичу). Садибу закладено в 1871 р. батьком драматурга К. Тобілевічем і названо іменем його дружини Н.Тарковської. На хуторі Надія ним написано 11 п’єс із 18, які увійшли в золотий фонд національної класичної драматургії. Це «Сто тисяч», «Хазяїн», тут же були написані ним історичні драми «Сава Чалий», «Гандзя» та інші. У заповіднику-музеї «Хутір Надія» експонується біля 2 тисяч предметів, значна частина з яких передана сім’єю Тобілевичів — Тарковських.В одній із сучасних будівель заповідника-музею діє єдиний у світі – музей історії українського хореографічного мистецтва, матеріали експозиції якого дають змогу прослідкувати еволюцію української сценічної хореографії від перших хореографічних композицій «театру корифеїв» до сьогодення, як в Україні, так і за її межами.

Ландшафтний парк «Приютівська набережна»


Кіровоградська область, Олександрійський район, смт Приютівка
Координати:
48.71855
33.05672

Парк європейського рівня на березі річки Інгулець.

Справжній оазис на березі річки Інгулець – пішохідні доріжки, лавки з ліхтарями, різнобарв‘я квітів та зелених насаджень, скульптури. Усе для відпочинку, релаксу чи просто довгих розмов. Тут можна влаштувати пікнік або посидіти за столиками. Є два пірси і вихід до пляжу з надзвичайнимикраєвидами. Тут є паромна переправа. Так званий «паром» через Войнівське водосховище, зо з’єднує селище Приютівка та село Войнівка,та дає мандрівникам можливість потрапити на другий берег річки, де розташована зелена садиба виноградаря «Родзинка». Вхід в парк безкоштовний.

Яхт-клуб “Кристал”


Кіровоградська область, Олександрійський район, Світловодська територіальна громада, м. Світловодськ, мікрорайон Ревівка, Цибульниківська затока, 2
Контакти:
http://na-yachte.in.ua/
Координати:
49.051749
33.151426

Щороку влітку на базі яхт-клубу «Кристал» відбуваються події всеукраїнського масштабу. Участь у змаганнях беруть більше 30 яхт із різних куточків України.

Світловодський яхт-клуб «Кристал» знаходиться у самому центрі України та заснований у 1966 році. Розташований на мальовничому березі Цибульниківської затоки Дніпра, площею в 2250 кв.м. Акваторія найбільшого в Україні Кременчуцького водосховища – улюблене спортивнее місце для проведення Всеукраїнських регат, які регулярно збираються з усієї України, спортсменів з усієї України, для любителів активного відпочинку на воді, а також для прогулянок під вітрилами з чудовими краєвидами Світловодщини. Пропонуються різноманітні види відпочинку на парусних яхтах, в т.ч. оренда яхти з екіпажем. Час, тривалість та маршрут прогулянки обирає замовник. При індивідуальному замовленні можна організувати корпоратив, день народження, романтичну прогулянку, дитяче свято тощо.

Палац культури “Олександрійський театр”




Кіровоградська область, Олександрійський район, Олександрійська міська рада, м. Олександрія вул. 6-го грудня, 2
Контакти:
https://olexrada.gov.ua/category/turizm/tourist_magnitudes
[email protected]
Координати:
48.67459074911437
33.10887766132784

Однією з найстаріших та найкрасивіших будівель міста Олександрії є міський Палац культури. У Палаці культури працюють чотири «народних» колективи та один «зразковий».

За спогадами Марка Кропивницького, наприкінці 19 сторіччя Олександрія була одним з небагатьох міст в Україні поруч із Херсоном та Єлисаветградом, де вже діяли аматорські театральні трупи, які ставили п’єси українського репертуару. Театр в Олександрії нещодавно ґрунтовно відреставрували – як зовні, так і всередині. Споруда перебувала на реставрації з 2016 року, а саму споруду театру збудували у 80-х роках 19 сторіччя – спершу як дерев’яний театр Епштейна. У прямокутній простій на той час споруді виступали корифеї українського театру. Далі у 1902 році театр було повністю реконструйовано. На початку 20 сторіччя у театрі грали переважно пересувні акторські трупи. У жовтні 1905-го в Олександрії гастролювало “Товариство малоросійських акторів” під керівництвом Панаса Саксаганського, де брали участь легендарні діячі театральної сцени – Іван Карпенко-Карий, Марко Лукич Кропивницький, Марія Заньковецька.

Преображенська церква (руїни)




Кіровоградська область, Олександрійський район, Світловодська міська рада, с. Талова Балка
Координати:
48.90976
33.19119

Храм був закладений у 1803 році. Наразі йде реконструкція храму, але Богослужіння триває.

З давніх часів Талова Балка славилася своїми краєвидами та цілющою енергетикою місця, на якому стоїть церква. Храм був закладений 19 травня 1803 року і побудований доволі швидко, усього за три роки, на кошти Федора Артемовича Боровського – славетного генерал-майора, першого землевласника с. Талова Балка. Це один із найстародавніших храмів Кіровоградщини, що зберігся до нашого часу. Богослужіння у Спасо-Преображенському храмі тривали до 1920-х років. Згодом церква була перетворена радянською владою на склад. Частково збереглися і старовинні фрески з зображеннями чотирьох євангелістів та ліпнина. Мощі Федора Боровського не збереглися.
Ще декілька років тому ця унікальна культова споруда знаходилася у повному запустінні та поступово руйнувалася, а у 2014 році, завдяки добровільним пожертвам та зусиллям архімандрита Серафима, який на сьогоднішній день є настоятелем церкви, розпочато роботи з відновлення будівлі церкви. Наразі тут встановлені нові вікна, проведено реставрацію стін та покрівлі, відремонтовано дзвіницю, ведуться внутрішні роботи. Восени 2015 року над храмом велично засяяли великий і малий куполи, вінчаючи старовинну церкву золотим Хрестом, символом перемоги віри, любові і добра. Сьогодні тут лунають молитви, здійснюються Божественні літургії, проводяться православні обряди хрещення та вінчання. Місцеві жителі розповідають, що церква настільки глибока, наскільки і висока, адже під нею є підземелля. Про це свідчать й архівні документи. Існує припущення, що під землею розташовані ходи з системою лампадного освітлення, які ведуть до озера. Але наукові дослідження підземелля не проводилися, тож ця таємниця так і лишається нерозгаданою.

Морозівський буровугільний розріз


Кіровоградська область, Олександрійський район, с.Новоселівка.
Контакти:
тел: 0989112378
0936257768
Портна Валентина Миколаївна
https://pryiutivka-community.gov.ua/scho-podivitisya-u-prijutivskij-gromadi-13-55-17-16-06-2021/
Координати:
48.68805
32.91908

Морозівський розріз, озеро “Загублений рай”. Сталкерське місце з голубою водою та затопленими екскаваторами.

Цю затоплену і зруйновану територію поблизу села Новоселівка, де колись видобували буре вугілля, наразі не використовують. Нині на цій хвилястій рівнині, посеред якої розташований розріз, дуже цікаво спостерігати, як природа забирає назад простір, колись відвойований у неї людиною. Зараз буровугільні розрізи Приютівської громади стали унікальними блакитними озерами з рельєфними глиняно-піщаними берегами, з ультрамариновим кольором води. Розріз наповнили ґрунтові води. Блакитний колір води вказує на її значну глибину та чистоту. Буре вугілля видобувалося переважно відкритим способом – просто викопувався і заглиблювався кар’єр, а бо як їх частіше називають у вугільній промисловості – розріз. Розріз увійшов до списку самих цікавих «сталкерських» об’єктів України. Є тут два екскаватори. Один із них роторний екскаватор – кроково-рейковий, вага якого досягала майже 4000 т. Береги кар’єру з’єднані транспортно-відвальним 300-метровим мостом – такий в Україні єдиний.

Гайворонська вузькоколійна залізниця


Кіровоградська область, вул. Привокзальна, 3, м. Гайворон, Кіровоградська обл.
Координати:
48.339881
29.854164

75 см вузькоколійна залізниця.Окрасою залізниці та її візитівкою є діючий паротяг Гр-280 та його можна замовити для екскурсії.

У 1890 на замовлення Товариства власників цукрових заводів розпочалося будівництво вузькоколійної залізниці від Рудниці до Підгородньої і від Вінниці до Гайворона. Залізничний вокзал був збудований в 1959 році. Окрасою залізниці та її візитівкою є діючий паротяг Гр-280 (Германський репараційний). Вузькоколійка починається в смт Рудниця, проходить через міста Бершадь і Гайворон і закінчується нині в смт Голованівськ. Загальна довжина — 130 км (78 км від Рудниці до Гайворона і 52 км від Гайворона до Голованівська). Вузькоколійку обслуговує ціле локомотивне депо, де можна побачити як і діючі локомотиви (радянські Ту-2), так і ретро-варіанти (бельгійський паровоз МТ-202 і Гр-280). Останній, до речі, можна замовити для екскурсії. «Артефакти», пов’язані із вузькоколійкою: ціле локомотивне депо із купою різноманітних локомотивів, в тому числі і паровозів, снігоочисників, ремонтних потягів. Ширина вузькоколійної залізниці всього 75 см.